PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO JEMIELNICY, KAMIENIA ŚLĄSKIEGO ORAZ NA GÓRĘ ŚW. ANNY

18.07.2022 (PONIEDZIAŁEK)

Wyjazd godz. 8.15 z parkingu przy kopalni, godz. 8.20 z parkingu przy kościele

  1. JEMIELNICA – zwiedzimy dawne opactwo cystersów w Jemielnicy w województwie opolskim. Kościół klasztorny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, współcześnie pełni rolę świątyni parafialnej parafii w Jemielnicy i jest podniesione do rangi sanktuarium. Msza św. o godz. 10.00, zwiedzanie z przewodnikiem, spacer po opactwie.
  2. KAMIEŃ ŚLĄSKI – w tej miejscowości w 1183 urodził się Jacek Odrowąż. Zwiedzimy sanktuarium z jego relikwiami, zobaczymy również odnowiony pałac - budowlę z przełomu XVII i XVIII wieku powstałą na zrębach dawnego zamku Odrowążów. Zobaczymy Park krajobrazowy otaczający pałac i sanktuarium, z zabudowaniami folwarcznymi. Obok znajduje się Sebastianum - centrum rehabilitacyjne, wypoczynkowe i turystyczne. Czas wolny na kawę.
  3. GÓRA ŚW. ANNY - Podróżując po ziemi śląskiej, nie sposób nie zatrzymać swoich oczu i nie popatrzeć z zachwytem na najwyższe wzniesienie w Masywie Chełmskim, jaki jest Góra św. Anny (407,6 m n.p.m.). Jest wyjątkowa zarówno dzięki położeniu geograficznemu, jak i dzięki swemu znaczeniu religijnemu. Ze szczytu, a zwłaszcza z ogrodu klasztornego, rozciąga się przepiękna panorama. Po zapoznaniu z historią miejsca będzie czas na modlitwę indywidualną, zjedzenie posiłku w własnym zakresie w domu pielgrzyma.

 

 

Koszt pielgrzymki 40 zł, płatne przy zapisach w zakrystii od niedzieli 26.06 (w cenie przejazd klmatyzowanym autokarem oraz ubezpieczenie).

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO WŁOCH

 ASYŻ – CASCIA – ROCCAPORENA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT'ANGELO – MANFREDONIA- LANCIANO – MANOPPELLO – LORETO

  opiekun duchowy: ks. Grzegorz Kwiecień

 TERMIN: 14 – 24.08.2022, CENA 2.390,00 zł + 100 eur

 /NIE MA WOLNYCH MIEJSC/

Dzień 1: Msza św. o godz. 16.30 w Szczygłowicach.Wyjazd ok. godz. 18.00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. (postoje co 3/4 godziny, zgodnie z czasem pracy kierowców).

Dzień 2 : Przejazd do Umbrii, do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Wizyta w Bazylice św. Franciszka: część górna z freskami Giotta, część dolna, w której znajduje się krypta z grobem Świętego. Udział we Mszy św. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 1 nocleg w Asyżu.

Dzień 3: Śniadanie. Nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Udział we Mszy św. Przejazd do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Przejazd do ROCCAPORENY – rodzinnego miasta św. Rity.  Przejazd do hotelu.Obiadokolacja i 2 nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 4: Śniadanie.Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Udział we Mszy św. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Spacer po Rzymie antycznym: Koloseum, Fora Cesarskie, Kapitol (zwiedzanie z zewnątrz). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 3 nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 4 : Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Udział we Mszy św. Czas wolny na zakup pamiątek. Spacer do Piazza Navona z fontanną Neptuna i najpiękniejszą fontanną Czterech rzek, następnie Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Spacer zakończymy przy najstarszej, doskonale zachowanej budowli  starożytnego Rzymu-Panteonie. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami, która została wzniesiona nad grobem Apostoła i gdzie znajdują się również słynne medaliony z wizerunkami papieży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 4 nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd na MONTE CASSINO. Udział we Mszy św. w miejscu, gdzie spoczywa św. Benedykt i św. Scholastyka. Nawiedzenie Opactwa Benedyktynów, gdzie niegdyś św. Benedykt napisał regułę zakonną, która pomogła całej ówczesnej Europie - po zamieszaniu spowodowanym upadkiem Cesarstwa Rzymskiego i po katastrofach spowodowanych „wędrówką ludów” - osiągnąć chrześcijański Ład i Pokój (Ordo et Pax). Następnie przejście na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Po południu przejazd na Półwysep Gargano, do SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego: kościół Matki Bożej Łaskawej, Bazylika św. Ojca Pio.  Obiadokolacja i 5 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Czas wolny na spacer po uroczym miasteczku. Powrót do San Giovanni Rotondo. Czas wolny w Sanktuarium Ojca Pio. Wieczorem – na życzenie grupy – istnieje możliwość zakupienia produktów lokalnych (sery, makarony, oliwa, wędliny, wino, słodycze) w specjalnym markecie. Obiadokolacja i 6 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 7: Śniadanie. Dla chętnych przejazd do uroczego, nadmorskiego kurortu MANFREDONIA. Dla chętnych całodzienne plażowanie lub spacery po miasteczku. Powrót do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i 7 nocleg w San Giovanni.

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd na LANCIANO, miejsca Cudu Eucharystycznego, gdzie w VIII wieku, w małym kościółku św. Longina, Mszę Świętą odprawiał pewien mnich z Zakonu Bazylianów, który w głębi serca wątpił w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. I oto – jak podaje tradycja – ledwie wypowiedział on słowa konsekracji, Hostia stała się Ciałem Pańskim, a wino zostało przekształcone w Krew Zbawiciela. Następnie przejazd do MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Modlitwa przed słynną relikwią. Udział we Mszy św. Przejazd do LORETO. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i 8 nocleg.

Dzień 9: Udział we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Śniadanie. Nawiedzenie sławnego Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzenie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Spacer po Piazza della Madonna. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek.

Wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd do kraju. (postoje co 3/4 godziny, zgodnie z czasem pracy kierowców).

Dzień 10: Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Pożegnanie grupy, zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

- przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, AC);
- 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
- wyżywienie 2x dziennie- 8 śniadań wzmocnionych, 8 obiadokolacji (dwa dania +

  deser), woda,

- opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
- rezerwacje Mszy Św.;

- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;

- Składka na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY I POMOCOWY.

-  wybrane bilety wstępu,

-  lokalnych przewodników,

-  indywidualne zestawy nagłaśniające audioguidy,

-  taksy pobytowe/klimatyczne,

-  lokalny transport (np. metro w Rzymie)

ISTOTNE UWAGI:

Cena nie zawiera napoi do obiadokolacji.

 

ZAPISY:

  1. W zakrystii lub osobiście u ks. wikarego Grzegorza po Mszach św. (od niedzieli 20.02.2022). Proszę na kopercie napisać swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, pesel, adres, numer kontaktowy) z zaliczką 500 zł.
  1. Przy zapisach proszę zgłosić, czy jesteś zainteresowany/a dodatkowym ubezpieczeniem i zgłosić opcję ubezpieczenia organizatorowi.

 

DLA ZAINTERESOWNYCH 

REKOMENDOWANE UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI:

 - 5,5% wartości pielgrzymki, tj. 131,50 PLN/os. - ubezpieczenie KR obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania + zachorowania na COVID-19 i objęcia uczestnika kwarantanną

- 7% wartości pielgrzymki, tj. 167,50 PLN/os. - ubezpieczenie KR obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania oraz choroby przewlekłej + zachorowania na COVID-19 i objęcia uczestnika kwarantanną