PIELGRZYMKI

 

VII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ Z PARAFII SZCZYGŁOWICE

8 – 9 -10.06.2024

„JESTEM  W KOŚCIELE”

SOBOTA 08.06.2024

7.10 – zbiórka przy centrum przesiadkowym, wszystkie bagaże pakowane do luku bagażowego i o 7.15 odjazd na Mszę św. do kościoła

7.30 Msza św. w kościele w Szczygłowicach na rozpoczęcie pielgrzymki z błogosławieństwem na drogę

8.30 – wyjazd autokarem do Leśniowa

10.00 – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, wspólna modlitwa

10.30 – wymarsz na szlak w kierunku Olsztyna (ok. 20 km)

Ok. 17.00 – Olsztyn k. Częstochowy (zakwaterowanie u Sióstr Honoratek „Dworek św. Antoniego”)

18.30 – ognisko z kiełbaskami, pogodny wieczór

20.30 – modlitwy wieczorne w kaplicy zakończone Apelem Jasnogórskim

NIEDZIELA 09.06.2024

7.00 – pobudka

7.30 – Msza św. u sióstr w kaplicy

8.30 – śniadanie (chleb i herbatę organizują siostry, reszta we własnym zakresie)

10.00 – wymarsz w kierunku Jasnej Góry (18 km)

Ok. 16.30 – po dotarciu na miejsce rozlokowanie w pokojach w klasztorze Sióstr Honoratek (ul. Klasztorna 19) i odpoczynek, posiłek we własnym zakresie

21.00 – udział w Apelu na Jasnej Górze

21.30 – 22.00 – pogodny wieczór (przy sprzyjających warunkach)

PONIEDZIAŁEK 10.06.2024 DZIEŃ SZCZYGŁOWICKI NA JASNEJ GÓRZE

7.30 – pobudka i śniadanie (organizatorzy zapewniają pieczywo)

9.30 – udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej za Pielgrzymów i Parafian

10.30 – Droga Krzyżowa na Wałach

11.30 – indywidualne zwiedzanie Jasnej Góry, czas na modlitwę i posiłek we własnym zakresie

14.00 – powrót autokarami do Szczygłowic (odjazd z głównego parkingu przy Domu Pielgrzyma św. Jana Pawła II)

Zapisy od niedzieli 5 maja z zaliczką 100 zł. Całkowity koszt pielgrzymki dla dorosłych to 220 zł (dzieci z szk. podstawowej 180 zł). Ze względów organizacyjnych maksymalna ilość pielgrzymów to 70 osób (dot. miejsc noclegowych). Spotkanie organizacyjne dla zapisanych we wtorek 21 maja po nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

W cenie pielgrzymki jest:

- 2 noclegi

- ubezpieczenie

- śpiewnik pielgrzymkowy

- pieczywo, napoje, kiełbaski w pierwszym dniu

- pieczywo, herbata i dodatki w drugim dniu na śniadanie

- przejazd autokarem w pierwszym dniu do Leśniowa oraz z Częstochowy do Szczygłowic w trzecim dniu

- przewóz bagażu

- koszulka pielgrzymkowa (trzeba podać rozmiar przy zapisaniu się na pielgrzymkę)

 

Rzeczy potrzebne do zabrania na pielgrzymkę:

- intencję pielgrzymkową,

- różaniec,

- śpiwór,

- podręczny plecak, do którego zapakujesz rzeczy potrzebne w drodze,

- plastry

- ubrania na cebulkę,

- wygodne buty – (ważne NIE NOWE) i zapasowe w razie potrzeby

- pelerynę przeciwdeszczową lub kurtkę przeciwdeszczową lub parasol, (pogody nie przewidzimy 😊)

- spray na owady,

- krem z filtrem przeciwsłonecznym

- okrycie głowy przeciwsłoneczne, okulary przeciwsłoneczne..

- kijki trekkingowe jeśli ktoś potrzebuje i lubi z nimi chodzić 😊

- klapki do kąpieli lub buty do chodzenia po obiektach, w których będziemy spać

- coś przeciwbólowego i do dezynfekcji,

- leki, które używasz codziennie,

- elementy odblaskowe, (na wędrówkę)

- jedzenie na wędrówkę w piątek

- jedzenie na śniadanie (sobota i niedziela) ważne pieczywo zapewnia organizator 😊

- coś do picia na wędrówkę,

- przybory toaletowe,

- dobry humor i chęci :)

Przypominamy że plecak przygotowany na wędrówkę nie może być za ciężki, gdyż codziennie będziemy pokonywać ok 20 km..

 

LISTA NA PIELGRZYMKĘ PIESZĄ ZAMKNIĘTA Z DNIEM 19.05.2024

 

 

 

 

 

 

 

 

BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH „AGAVE”                                   tel. 729887875

SANKTUARIA PÓŁNOCNYCH WŁOCH


Pielgrzymka trasą ALPEJSKICH sanktuariów maryjnych, Śladami św. Jana Bosko I ŚW. JOANNY BERETTY MOLLI

MEDIOLAN – TURYN – WERONA - JEZIORO GARDA – CARAVAGGIO  - Madonna della Corona - Sacra di San Michele - Sanctuario D’Oropa – Madonna dei Fiori – MARIA WORTH

 

TERMIN: 29.07-06.08.2024
CENA: 870 zł + 680 euro / os. (przy min. 49 os.)

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

DZIEŃ 1 MIKULOV

Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię w stronę Włoch. Po drodze spacer po Mikulowie. To miasto-perła Południowych Moraw, którego dominantę stanowi usytuowany na wzgórzu barokowy zamek, a zainteresowanie budzą barokowe świątynie, w tym kościoły św. Anny i św. Jana Chrzciciela oraz malownicze kamieniczki na rynku. Piękną panoramę tworzą wzgórza Palavy oraz zabytkowy kalwaryjny szlak kapliczkowy na wzgórzu nad miastem. Obiadokolacja i nocleg we Włoszech w ok.Tarvisio.

DZIEŃ 2 WERONA

Śniadanie, po którym przejazd do Werony, jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych miast północnych Włoch. Zwiedzanie najważniejszych miejsc z przewodnikiem: kościół św. Zenona – pochodzącego z Afryki biskupa Werony, patrona miasta, wędkarzy i niemowląt, arena z I w. n.e, teatr, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, dom ze słynnym balkonem i posągiem Julii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Werony. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 JEZIORO GARDA – MADONNA DELLA CORONA

Śniadanie, po którym przejazd panoramiczną trasą nad Jeziorem Garda, największym i najpopularniejszym jeziorem Włoch. Przyjazd do niewielkiej miejscowości górskiej Spiazzi, gdzie znajduje się położone nad doliną Adygi, niemalże przyklejone do skały na wysokości 700 m n.p.m., Sanktuarium Madonna della Corona na górze Monte Baldo. To ważne miejsce pielgrzymkowe w 1988 r. odwiedził papież Jana Pawła II. Przejazd do jednej z miejscowości nad Jeziorem Garda, czas wolny na rekreację na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 JEZIORO GARDA

Śniadanie, po którym przejazd nad Jezioro Garda do Sirmione jednej z najpiękniej położonych miejscowości nad Jeziorem Garda, znanej z malowniczego zamku rodziny Scaglierich. Spacer po miejscowości, rejs łodziami motorowymi, a następnie czas wolny nad jeziorem na rekreację. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 MEDIOLAN I TRASA ŚW. JOANNY BERETTY MOLLI

Śniadanie, po którym przejazd do Mediolanu i zwiedzanie miasta: Piazza Duomo z katedrą Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z bogato zdobioną fasadą, Plac Della Scala i Teatro alla Scala, kościół św. Ambrożego, Castello Sfarcesco, zamek potężnej niegdyś rodziny Sforzów, opera La Scala, galeria Vittorio Emanuele II, dzielnica mody. Następnie przejazd do Magenty - miasta rodzinnego św. Joanny Beretty Molla. Spacer po mieście i zwiedzanie miejsca narodzin, chrztu i ślubu Świętej. W Bazylice zachowała się chrzcielnica i sukienka chrzcielna oraz zdjęcia ze ślubu. Następnie przejazd do Mesero miejsca pochówku św. Joanny. Modlitwa przy grobie Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 TURYN I TRASA ŚW. JANA BOSCO

Śniadanie. Przejazd do Castelnuovo Don Bosco, gdzie w 1815 roku urodził się Jan Bosko – założyciel zgromadzenia salezjanów. Nawiedzenie bazyliki powstałej obok domu, w którym przyszedł na świat późniejszy święty. Bazylikę w latach 80-tych odwiedził Jan Paweł II, ofiarowując kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie przejazd do Turynu i zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra pw. Św. Jana Chrzciciela, w której przechowywany jest Całun Turyński (aktualnie niedostępna do zwiedzania, Całun wystawiany jest do publicznej czci cyklicznie), Kościół św. Wawrzyńca, Piazza San Carlo.  Basilica don Bosco z muzeum poświęconym życiu i działalności świętego. Turyn nazywany jest „miastem Najświętszego Sakramentu” z uwagi na Cud Eucharystyczny, który wydarzył się 16 czerwca 1453 r przed kościołem św. Sylwestra (dzisiaj kościół p.w. Bożego Ciała). Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 SACRA DI SAN MICHELE - OROPA

Śniadanie, przejazd do sanktuarium Sacra di San Michele. Jest to jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Piemoncie nazwane „świętym symbolem“ tego regionu z uwagi na romański klasztor znajdujący się na szczycie góry Pirchiriano (900 m.n.p.m.) nad doliną Val di Susa -  miejsce szczególnego kultu Michała Archanioła. Zgodnie z podaniem sam Michał Anioł miał wskazać miejsce, gdzie powstanie opactwo jemu poświęcone. Przejazd do kolejnego alpejskiego sanktuarium – Sanctuario D’Oropa na wysokości 1159 m n.p.m., do którego często pielgrzymował bł. Piotr Jerzy Frassati. Znajdujące się pod opieką Ojców Marianów sanktuarium nazywane jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór i figuruje na liście UNESCO. Obiektem kultu jest czarna drewniana figura Maryi z Dzieciątkiem - Madonna Nera, którą zgodnie z podaniem miał tu przywieźć św. Euzebiusz, uciekający z Palestyny przed prześladowaniami. Nawiedzenie Starej i Nowej Bazyliki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 CARAVAGGIO – MADONNA DEI FIORI

Śniadanie, po którym nawiedzimy Sanktuarium Madonna dei Fiori (Matki Bożej od Kwiatów), wzniesione w miejscu upamiętniającym objawienie Matki Bożej Egidii Mathis 29 grudnia 1336 r. Następnie przejazd do miasta Caravaggio. Nawiedzenie kolejnego sanktuarium: Santa Maria del Fonte (Matki Bożej od Źródła). To także miejsce objawienia Maryjnego w XV w. i licznych, poświadczonych uzdrowień. Modlitwa w sanktuarium wzniesionym z polecenia Św. Karola Boromeusza: święte źródło, tabernakulum. To także miasto pochodzenia słynnego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggio. Przejazd  do hotelu w ok. Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9 MARIA WORTH

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę Polski. Postój i msza święta w przepięknym zabytkowym kościele MARIA WORTH nad niezwykle malowniczym Jeziorem Worther w otoczeniu alpejskich krajobrazów Karyntii. Przejazd tranzytowy przez Austrię i Czechy. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA:

Grupa min. 49 os.: 870 zł + 680 euro ( w tym 110 euro – patrz poniżej)

UWAGA!!!

CENA (uzależniona od liczby osób):

Grupa min. 49 os.: 870 zł + 680 euro; Grupa min. 44 os.: 990 zł + 680 Euro / os.

Grupa min. 37 os.: 1070 zł + 680 Euro / os., Grupa min. 32 os.: 1250 zł + 680 euro /os.

 

 

Cena zawiera:

 • 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
 • wyżywienie 2 razy dziennie: 8 śniadań (włoskie wzmocnione) i 8 obiadokolacji (serwowane 3-daniowe);
 • opieka pilota,
 • przejazd komfortowym autokarem;
 • ubezpieczenie KL do 20.000 Euro, NNW do 15.000 PLN i bagaż do 1.000 PLN.

 
Cena nie zawiera:

 • obowiązkową ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (20 zł/os.)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za wymaganych prawem lokalnych przewodników, taksę klimatyczną, rejs po J. Garda. wypożyczenie systemu tour-guide, opłaty wjazdowe do miast i parkingowe i inne opłaty rezerwacyjne ok. 110 EURO (płatne u pilota, nie podlega rozliczeniu);
 • dodatkowych ubezpieczeń np. od kosztów rezygnacji (chęć zawarcia ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni od daty zapisu na pielgrzymkę, koszt: 3% ceny lub 5% z opcją chorób przewlekłych, informacje na formularzu)
 • napoi do obiadokolacji (w hotelach zazwyczaj dodatkowo płatne);
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (350 Euro).
 • UWAGI:
  Do wyjazdu niezbędny jest dowód osobisty lub paszport
  (ważny minimum 90 dni od daty powrotu do kraju; dotyczy także dzieci). Programma charakter pielgrzymkowy i realizowany jest pod opieką Kapłana z możliwością uczestnictwa w codziennej Eucharystii. Kolejność zwiedzania / realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie (decyduje pilot). Zapisy na pielgrzymkę odbywają się poprzez wypełnienie FORMULARZA ZAPISU oraz wpłatę zaliczki: 870 zł/os. oraz 180 euro podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się 18.01.2024 czwartek o godz. 18.30 w salce przy probostwie.

 

PIELGRZYMKI KILKUDNIOWE PLANOWANE W 2024 roku

 1. 8 – 9 – 10.06.2024 Piesza pielgrzymka na Jasną Górę trasą: Leśniów – Olsztyn – Jasna Góra (70 miejsc)
 2. 29.07 – 06.08.2024 Pielgrzymka do sanktuariów północnych Włoch (50 miejsc) koszt 870 zł + 680 euro. Na dzień 01.03.2024 zapisanych 37 uczestników (z powodu mniejszej ilości osób w autokarze - dopłata 200 zł)
 3. PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z SZCZYGŁOWIC W BIESZCZADY

  27 – 30.08.2024

   

  Dzień 1 WTOREK (27.08.2024)

  Wyjazd o godz. 6.30 z Szczygłowic do Łańcuta – przy sprzyjającej pogodzie krótki spacer po parku i rzut oka na fasadę zamku. Przejazd do Markowej – miejsce zamieszkania i męczeńskiej śmierci beatyfikowanej w 2023 roku rodziny Ulmów. Zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Przejazd do Strachocina – sanktuarium św. Andrzeja Boboli, który w 2002 roku został ogłoszony patronem Polski. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Soliny.

  Dzień 2 ŚRODA (28.08.2024)

  Śniadanie, Msza św. w zabytkowym, drewnianym kościółku p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Górzance. Przejazd fragmentem pętli bieszczadzkiej w czasie, którego zobaczymy między innymi Ustrzyki Dolne, Komańczę (miejsce internowania bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego) oraz Cisną. Dzień spędzimy z miejscowym przewodnikiem, z którym będziemy w trakcie przejazdu odbywać krótkie spacery. Po powrocie odpoczynek w Polańczyku, obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 3 CZWARTEK (29.08.2024)

  Śniadanie. Msza św., Zwiedzanie miniatur cerkiewek oraz ogrodu biblijnego w Myczkowcach. Następnie wyjazd do Soliny, gdzie odbędziemy rejs statkiem po zalewie solińskim, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju. Odwiedziny sanktuarium św. Jana z Dukli, sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym oraz sanktuarium MB Bolesnej w Haczowie. Przejazd do Dębowca, obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 4 PIĄTEK (30.08.2024)

  Śniadanie, Msza św., zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) - pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. W drodze powrotnej odwiedzimy Tuchów - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W kościele, którym opiekuje się zakon redemptorystów, znajduje się od ponad 400-stu lat cudowny obraz łaskami słynący. Przejazd do sanktuarium św. Stanisława bp. i męczennika do Szczepanowa i modlitwa za Ojczyznę w miejscu narodzin jednego z głównych patronów Polski. Powrót do Szczygłowic w godzinach wieczornych. Po drodze przystanek na wspólny posiłek we własnym zakresie.

  Koszt pielgrzymki: 870 zł

  W cenie:

  - 3 noclegi

  - 3 śniadania i obiadokolacje

  - ubezpieczenie

  - przejazd autokarem

  - rejs statkiem

  - bilety wstępu

  - przewodnik

   

  Zapisy od niedzieli 26.05 z zaliczką 200 zł. Ilość miejsc: 49