PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA


Drodzy 7 – klasiści, Szanowni Rodzice!
Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany przygotowaniem do sakramentu bierzmowania w Parafii w Szczygłowicach, poniżej podaję wymagania, aby przygotować się do tegoż sakramentu

1. Obowiązkowy udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej oraz nabożeństwach okresowych (różaniec min. 4 razy, roraty min. 4 razy, Droga Krzyżowa 2 razy, Gorzkie Żale 1 raz).
2. Miesięczna spowiedź święta – okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., ewentualnie w soboty od 16.00 – 17.00
3. Uczestnictwo w wyznaczonych spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez animatorów (1 raz w miesiącu)
4. Minimum dobra ocena z religii i odpowiednie zachowanie na katechezie w szkole.
5. Dostarczenie osobiście ks. Grzegorzowi do końca marca 2024 wypisanego formularza oraz zaświadczenia o chrzcie św. lub ksero pamiątki chrztu św, jeżeli kandydat/tka był/a ochrzczony/a poza parafią w Szczygłowicach.
6. O ile kandydat mieszka na terenie innej parafii, koniecznym jest dostarczenie zgody własnej parafii na przygotowanie i udzielenie sakramentu dojrzałości w Parafii w Szczygłowicach.
7. Zaliczenie podstawowych modlitw katechizmowych, które uczniowie otrzymają na katechezie.
8. Pod koniec przygotowania poprosimy o składkę związaną z bezpośrednim przygotowaniem samej liturgii, świątyni, zakupem okolicznościowych pamiątek.

Termin przyjęcia sakramentu bierzmowania ustala ks. Biskup i zostanie podany w późniejszym terminie.
Kandydat otrzyma indeks, w którym zbiera podpisy za udział w Mszach św., nabożeństwach i spotkaniach.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w środę 20 marca. Rozpocznie się mszą sw. o godz. 17.00. Zapraszamy zainteresowanych uczniów kl. VII oraz przynajmniej jednego z rodziców, opiekunów.